KONTAKTY:

Obecní úřad Pokojov
Pokojov 9
592 14 Nové Veselí

obec.pokojov@seznam.cz
tel. 739 902 659 (starosta)
IČO: 00599697
Bankovní spojení: 700826604/0600
ID datové schránky: 3n7bgcg
Mgr. et. Bc. Luboš Kliment, pověřenec pro ochranu osobních údajů, kontakt: 776233879, GDPR@akkliment.cz

 

Novinky

Informace k anketě Kraj mého srdce

Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. V loňském ročníku soutěže se Vysočina v absolutním pořadí umístila na nádherném třetím místě a zároveň se stala překvapením ročníku, když zvítězila hned v několika kategoriích.  

Hlasování veřejnosti probíhá až do 29. února 2024 online formou na turistickém portálu Kam po Česku. Pro Vysočinu můžete hlasovat v osmi kategoriích. 

 

Krajští vítězové převezmou ceny v rámci 32. ročníku veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD dne 15. března 2024. Počet hlasů, které Vysočinu mohou dostat mezi oblíbené turistické regiony, je čistě na hlasujících.

INFORMACE- podávání přiznání k dani z příjmů právnických osob za veřejně prospěšné poplatníky

INFORMACE- podávání přiznání k dani z příjmů právnických osob za veřejně prospěšné poplatníky (spolky zahrádkářů, rybářů, včelařů, hasičů, myslivců, spolky volnočasových, uměleckých kulturních a zájmových aktivit, honební společenstva, sportovní organizace, společenství vlastníků bytových jednotek, SRPŠ apod.)

 

V roce 2023 nastala podstatná změna v tom, že i výše uvedené subjekty měly ze zákona aktivovánu datovou schránku, což ale s sebou nese povinnost podávat daňová přiznání elektronicky spolu s povinnými přílohami v určitém formátu. Datové schránky byly aktivovány postupně, takže veřejně prospěšní poplatníci i různou formou podávali přiznání k dani z příjmů právnických osob. Vzhledem k této novince Finanční úřady zachovaly určitou benevolentnost v tom, že když byla samotná daňová přiznání podána elektronicky, ale účetní výkazy k nim byly naskenovány, přiloženy v jiném formátu nebo dodány následně, správce daně tato podání přijal, jako by byla podána správně.

 

V letošním roce už však je nutné podávat přiznání k dani z příjmů právnických osob kompletně ve správném formátu, proto jsme si dovolili sepsat malou pomůcku s návodem na vyplnění přiznání na portálu Moje daně, viz.:

INFO-podávání přiznání k dani z příjmů právnických osob za veřejně prospěšné poplatníky (1).docx (19982)

Dokumentární film Janžurka

„JANŽURKA“ - dokumentární portrét maminky a zároveň herečky Ivy Janžurové. Dokument o Ivě Janžurové byl natočen na Vysočině, kde se Iva Janžurová narodila a kde má své kořeny. Na Vysočině se také odehrávají některé z nejzajímavějších scén filmu. Zachycuje nejen její hereckou kariéru, ale i její osobní a veřejný život. Dozvíte se například, jak prožívala dobu po srpnu 1968, jak se setkala s Martou Kubišovou, jak se vyrovnávala s podpisem Anticharty nebo jak se stará o svou rodinu. Film je plný vzpomínek, archivních záběrů, rozhovorů a intimních momentů. Kraji Vysočina, podpořil a poskytl podporu na výrobu filmu a umožnil natáčet na různých místech regionu. Nyní se film dokončuje a premiéra filmu by měla být druhé polovině roku 2024.

 

I vy můžete dokončení tohoto filmu podpořit, více informací naleznete na této webové stránce: https://www.hithit.com/cs/project/12107/janzurka-stan-se-soucasti-filmu-o-ive-janzurove .

Změna jízdního řádu autobusové linky 760580

S platností nového jízdního řádu dojde od neděle 10. prosince ke dvěma drobným změnám jízdního řádu autobusové linky 760580 Jihlava – Bohdalov – Žďár nad Sázavou. Ranní spoj 10 (Žďár nad Sázavou 6:40 – Jihlava 7:40) pojede na žádost cestujících po obchvatu Velkého Beranova. Jízdní doba do Jihlavy zůstane prakticky stejná, kratší trasa se bude využívat pro krácení případného zpoždění. Odpolední spoj 34 pojede ze Žďáru nad Sázavou o 10 minut později v 16:42, nově tak ve Žďáru n/S naváže na rychlíky „Vysočina“ z Prahy a Brna (R 983 z Prahy a R 978 z Brna).

 

V příloze naleznete jízdní řád autobusové linky 760580 platný od 10. prosince a porovnání s letošním jízdním řádem.

L760580_231210_567988.pdf (91301)

PorovnaniJR_760580.pdf (122430)

POZVÁNKA- rozsvícení vánočního stromečku spojené se zpíváním koled 3. 12. 2023

Srdečně zveme všechny spoluobčany na již tradiční pokojovské rozsvícení vánočního stromečku spojené se zpíváním koled.

KDY? 3. prosince 2023 

V KOLIK: v 17:00 

KDE? u kaple Panny Marie Bolestné

Děti si mohou přinést ozdoby, které si pověsí na stromeček. 

Přijďte si společně zazpívat, nasát předvánoční atmosféru a zpříjemnit si adventní čas!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Napište nám